Skip to main content
Select platform

Beursnieuws vandaag | LYNX Morning Call Hogere rentes en olie houden markten in hun greep

Door

19-08-2026
LYNX voorkeur geven op Google Zo ziet u vaker artikels van lynx.be in uw Google-resultaten.
In dit artikel
AEX
ISIN: NL0000000107
|
Ticker: EOE -,-- %
|
Beurzen: --

--- Punten
---% (1D)
1W ---
1M ---
1Y ---
To the AEX
Wall Street sloot voor de derde dag op rij lager, terwijl de wereldwijde stijging van lange obligatierentes vooral technologieaandelen onder druk zet. Tegelijkertijd blijft de olieprijs oplopen door onzekerheid rond de Straat van Hormuz. In Azië waren de verliezen fors, met name in Zuid-Korea en Japan, terwijl Europa een licht lagere opening tegemoet gaat. Vandaag gaat de aandacht onder meer uit naar de notulen van de Federal Reserve.

Luister naar de audioversie van dit artikel (gegenereerd door AI).

Beursnieuws vandaag: 
LYNX Morning Call

Ontvang elke ochtend om 9.00 het laatste beursnieuws in uw mailbox.

De mondiale aandelenmarkten beginnen woensdag met twee dominante thema’s: de forse stijging van lange rentes en oplopende olieprijs. Daar staat tegenover dat president Donald Trump op het laatste moment afzag van nieuwe 50%-heffingen op een reeks Canadese producten. Amerikaanse futures staan vooralsnog licht lager.

Beursnieuws Amerika

Wall Street sloot dinsdag voor de derde handelsdag op rij lager. De Dow Jones verloor 0,2%, de S&P 500 daalde 0,7% en de technologiezware Nasdaq Composite leverde 1,3% in. Vooral de combinatie van hogere kapitaalmarktrentes en een oplopende olieprijs zette groeiaandelen onder druk. Voornamelijk AI-gerelateerde aandelen hadden het zwaar.

Het zwaartepunt ligt momenteel bij de obligatiemarkt. De Amerikaanse 30-jaarsrente bereikte dinsdag het hoogste niveau in negentien jaar en noteert woensdagochtend rond 5,27%. De tienjaarsrente staat rond 4,69%. Beleggers verlangen een hogere vergoeding voor langlopende Amerikaanse staatsleningen tegen de achtergrond van hardnekkige inflatierisico’s en de verslechterende overheidsfinanciën. Het Amerikaanse begrotingstekort bedroeg in juli $432,3 miljard, waarmee het tekort dit jaar inmiddels richting $1,8 biljoen is opgelopen.

Hogere lange rentes drukken de waardering van toekomstige winsten en raken daardoor vooral technologie- en andere groeiaandelen. Tegelijkertijd blijft de winstontwikkeling van grote Amerikaanse ondernemingen relatief sterk, waardoor de reactie op deze forse rentebeweging tot dusver beperkt is gebleven.

Trump stelde dinsdagavond de invoering van 50%-tarieven op circa $20 miljard aan Canadese goederen uit, nadat gesprekken met premier Mark Carney volgens Trump tot een akkoord hebben geleid waarvan de documenten nog moeten worden afgerond. Daarmee verdwijnt voorlopig een additioneel handelsrisico voor Noord-Amerikaanse bedrijven en consumenten. Trump bracht tegelijkertijd een mogelijke herstart van het Keystone XL-pijpleidingproject ter sprake.

Grafiek S&P 500 index uit TWS Handelsplatform (19-8-2026)

Voor vandaag verschuift de aandacht naar de Federal Reserve. Om 20.00 uur Nederlandse tijd verschijnen de notulen van de vergadering van juli. Die zijn extra relevant vanwege de uitzonderlijke verdeeldheid binnen de Fed: drie beleidsmakers stemden toen voor een renteverhoging. De markt zoekt vooral aanwijzingen over hoe breed de zorgen over inflatie binnen het beleidscomité worden gedragen.

Daarnaast rapporteren onder meer Target, TJX, Lowe’s en Analog Devices cijfers. Voor de rest van deze beursweek blijft de rente een belangrijk thema. Een verdere stijging van de lange rente kan vooral hoog gewaardeerde groeiaandelen onder druk zetten, terwijl een stabilisatie van de obligatiemarkt ruimte kan bieden voor herstel.

Azië: zware verliezen bij technologie

De negatieve rentegevoeligheid is in Azië duidelijker zichtbaar. De Zuid-Koreaanse Kospi verloor 5,85%, terwijl de Japanse Nikkei 225 3,01% daalde en de Topix 2,95% terugviel. De Chinese CSI 300 verloor 3,3%. De Hang Seng wist zich beter staande te houden en noteerde vrijwel vlak bij het slot.

Vooral halfgeleideraandelen werden hard geraakt. SK Hynix verloor 9,2%, Samsung Electronics circa 7,5% en het Japanse Kioxia ruim 9%. SoftBank Group daalde ruim 3%, terwijl Tokyo Electron en Advantest rond 4% inleverden. De beweging volgt op de verkoopdruk bij Amerikaanse technologiebedrijven en de mondiale stijging van obligatierentes. De Japanse tienjaarsrente bereikte zelfs het hoogste niveau in ongeveer dertig jaar.

Tegen die achtergrond viel de beursgang van Unitree Robotics op. De Chinese fabrikant van humanoïde robots steeg bij zijn debuut in Shanghai aanvankelijk meer dan 600%. Het bedrijf haalde circa 6,1 miljard yuan op. De belangstelling onderstreept dat beleggers ondanks het bredere risk-off-sentiment nog steeds bereid zijn hoge waarderingen toe te kennen aan specifieke AI- en robotica-thema’s.

Europa: olie en inflatie

Europa staat voor een licht lagere opening. Futures op de Euro Stoxx 50 dalen circa 0,1%, terwijl de DAX, FTSE 100 en CAC 40 ongeveer 0,1% tot 0,2% lager worden verwacht.

Ook hier speelt de obligatiemarkt een centrale rol. De Duitse 30-jaarsrente bereikte het hoogste niveau sinds 2011 en de Franse 30-jaarsrente het hoogste niveau sinds 2008. Daar komt woensdag nieuwe inflatie-informatie uit het Verenigd Koninkrijk bij. De Britse inflatie liep in juli op van 2,6% naar 2,9%, conform verwachting. Vooral hogere gas- en elektriciteitsprijzen droegen daaraan bij, terwijl dienstenprijzen 3,4% hoger lagen dan een jaar eerder.

Energie blijft tegelijkertijd een belangrijk risico voor zowel inflatie als bedrijfswinsten. Brent-olie stijgt woensdag circa 0,7% naar $91,66 per vat en WTI noteert rond $85,67. De markt worstelt met tegenstrijdige berichten over de Straat van Hormuz: Washington stelt dat de vaarroute open is, terwijl Teheran het tegenovergestelde beweert. Uit data van diverse bronnen blijkt dat het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart op slechts 10% zit van het aantal voor de oorlog. De tijdelijke wapenstilstand is bovendien verstreken. Daarmee blijft een geopolitieke premie in de olieprijs verwerkt.

Voor Europese aandelen is die combinatie dubbel relevant. Hogere olieprijzen kunnen energiebedrijven ondersteunen, maar vergroten tegelijkertijd de inflatiedruk en kunnen daarmee de ruimte voor lagere beleidsrentes beperken. Vooral rentegevoelige sectoren blijven daardoor kwetsbaar voor nieuwe bewegingen op de obligatiemarkt.

Gebruikte bronnen:

https://www.cnbc.com/2026/08/18/trump-carney-canada-tariffs-dealine-talks.html

https://www.cnbc.com/2026/08/18/stock-market-today-live-updates.html

https://www.cnbc.com/2026/08/19/oil-edges-up-on-uncertainty-over-exports-through-hormuz.html

https://www.cnbc.com/2026/08/18/treasury-yields-.html

https://www.cnbc.com/2026/08/19/gold-firms-as-treasury-yields-ease-fed-minutes-in-focus.html


Stuur een bericht naar Justin Blekemolen
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Justin Blekemolen is sinds 2018 beleggingsspecialist bij LYNX en houdt zich al meer dan tien jaar bezig met de financiële markten en beleggerseducatie. Hij combineert een langetermijnvisie op beleggen met actieve handel wanneer de marktomstandigheden daarom vragen. Daarbij vormen fundamentele ontwikkelingen, risicomanagement en technische analyse samen de basis van zijn beleggingsbeslissingen.

Justin schrijft regelmatig over actuele ontwikkelingen op de beurs, marktanalyses en beleggingsstrategieën voor particuliere beleggers. Daarnaast is hij host van de wekelijkse LYNX Beleggerspodcast, waarin hij de belangrijkste marktontwikkelingen bespreekt en complexe onderwerpen op een toegankelijke manier uitlegt.

Naast zijn werkzaamheden bij LYNX is Justin een veelgevraagd spreker op beleggersevenementen, waaronder de IEX Beleggersdag. Daarnaast is hij maandelijks te gast bij BNR Beurs, waar hij zijn visie deelt op de financiële markten en actuele beursontwikkelingen. Eerder was hij werkzaam bij de Tostrams Groep en IEX.

Beursnieuws vandaag | LYNX Morning Call

Dagelijks verzorgen Justin Blekemolen en Sven van Gasse het laatste beurs- en financiele nieuws met de LYNX Morning Call.
Hoe hebben de markten zich de afgelopen beursdag ontwikkeld en wat staat er vandaag op het programma?

Dagelijks het laatste beursnieuws in uw mailbox

Blijf op de hoogte van het laatste beursnieuws met de LYNX Morning Call nieuwsbrief. Ontvang elke ochtend een marktupdate met de belangrijkste ontwikkelingen.

Aanmelden kan kosteloos en eenvoudig via het beursupdateformulier.

LYNX Morning Call

Dagelijks het laatste beurs- en financiële nieuws in de LYNX Morning Call met Sven van Gasse en Justin Blekemolen.

In dit artikel
AEX
ISIN: NL0000000107
|
Ticker: EOE -,-- %
|
Beurzen: --

--- Punten
---% (1D)
1W ---
1M ---
1Y ---
To the AEX

Beursagenda

Open nu een effectenrekening

Bent u een actieve belegger en neemt u, net als wij, beleggen serieus? Dan helpen wij u graag het maximale uit uw beleggingsportefeuille te halen.

Een effectenrekening via LYNX biedt u alles wat u mag verwachten van een broker. Een stabiel en intuïtief handelsplatform, scherpe tarieven en een zeer uitgebreid aanbod van beleggingsproducten en beurzen.

Beurs vandaag: het laatste beursnieuws

18-08-2026
09:11 uur

Pond stijgt en Nike blijft het moeilijk hebben — Sven van Gasse

Beursnieuws Amerika

De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de nieuwe handelsweek in het rood gestart. De Dow Jones en de S&P 500 daalden met respectievelijk 0,51% en 0,52%. De technologie-index Nasdaq kende een verlies van 0,32%.
Anthropic maakte bekend dat het bedrijf op jaarbasis een omzet van $65 miljard boekte. In het tweede kwartaal zou de omzet gestegen zijn tot $11,5 miljard. Hoewel het bedrijf niet beursgenoteerd is, kijken beleggers toch met belangstelling naar dit cijfer. Het gonst immers al geruime tijd van geruchten dat Anthropic zich klaarmaakt voor een beursgang, die mogelijk een van de grootste ooit wordt. In juni diende het bedrijf zijn prospectus in bij de Amerikaanse beurswaakhond, maar een precies tijdsschema werd nog niet bekendgemaakt. Anthropic wil zijn waardering van $965 miljard rechtvaardigen en beleggers laten zien dat het bedrijf aan momentum blijft winnen, zelfs nu het te maken heeft met aanzienlijke verstoringen van zijn bedrijfsactiviteiten. In juni moest Anthropic de toegang tot twee van zijn meest geavanceerde modellen, Claude Fable 5 en Mythos 5, tijdelijk uitschakelen om te voldoen aan een controle van de Amerikaanse regering. Het bedrijf maakte de modellen na ongeveer twee weken van onderhandelingen weer beschikbaar, maar de oplossing deed weinig om de zorgen weg te nemen over de steeds gespannener wordende relatie van Anthropic met de regering-Trump. Anthropic werd eerder dit jaar door het Pentagon op de zwarte lijst geplaatst nadat discussies over hoe het leger de modellen zou kunnen gebruiken uit de hand waren gelopen.

Het aandeel van sportgigant Nike blijft het moeilijk hebben en daalde op maandag met 4%. Hierdoor komt het verlies voor dit jaar op meer dan 38%. Het aandeel noteert nu aan het laagste niveau sinds september 2014. Hoewel Nike jarenlang een dominante positie innam op de sportmarkt, krijgt het bedrijf nu te maken met steeds meer concurrentie van nieuwe spelers als On en Hoka. Daarnaast neemt de vraag naar zijn producten in belangrijke markten als China verder af. De nieuwe CEO Elliott Hill wachtte de moeilijke taak om een herstelplan in werking te laten treden. Hoewel er reeds stappen zijn gezet, maken beleggers zich zorgen over het trage tempo van dit plan.

Blik op Azië

De aandelenmarkten in Azië kleurden rood, met forse verliezen in Japan. De sterindex Nikkei 225 daalde met 2,63%, terwijl de bredere Topix een verlies van 1,14% liet optekenen. De CSI 300 van het Chinese vasteland en de Nifty 50 uit India daalden met respectievelijk 0,72% en 0,36%. De Hang Seng-index uit Hongkong noteerde vlak.

Europa

De Europese aandelenmarkten kleurden overwegend rood. Enkel de BEL 20 kende een stijging, dankzij een sterke prestatie van Argen-X, dat met meer dan 16% steeg. Het bedrijf maakte positieve testresultaten bekend over een nieuw medicijn. De Franse CAC 40 en de Duitse DAX daalden met respectievelijk 0,66% en 0,38%. De FTSE 100 uit het Verenigd Koninkrijk verloor 0,28%. De pan-Europese STOXX 600 kende een klein verlies van 0,22%.

Op maandag steeg het Britse pond, in afwachting van enkele belangrijke economische cijfers. Deze cijfers zouden de recente koersstijging van de munt op de proef kunnen stellen. De inflatie- en arbeidsmarktcijfers die later deze week worden gepubliceerd, zullen van cruciaal belang zijn voor de rentevooruitzichten van de Bank of England en zouden wel eens kunnen bepalen of het Britse pond zijn herstel kan voortzetten na een periode van politieke onrust in het Verenigd Koninkrijk. De munt kreeg vorige week een impuls door cijfers waaruit bleek dat de Britse economie in juni onverwacht was gegroeid dankzij de start van het WK voetbal, het warme weer en een adempauze in de stijging van de energieprijzen. Uit een maandag gepubliceerd onderzoek bleek echter dat werkgevers nog steeds terughoudend zijn om personeel aan te nemen en dat het vertrouwen zich op een niveau bevindt dat dicht bij het laagste niveau buiten de COVID-19-pandemie ligt.

Gebruikte bronnen

https://www.cnbc.com/2026/08/17/anthropic-says-annualized-revenue-climbed-to-65-billion-in-july.html

https://www.cnbc.com/2026/08/16/stock-market-today-live-updates-.html

https://www.reuters.com/world/uk/sterling-advances-ahead-economic-data-that-could-test-rally-2026-08-17/

Over de auteur

Sven Van Gasse is junior content creator bij LYNX. Hij specialiseert zich vooral in waardebeleggen met behulp van fundamentele analyse, al zijn ook groeiaandelen hem niet vreemd. Met een frisse blik en innovatieve benadering deelt hij zijn inzichten voor het vinden van ondergewaardeerde aandelen en het begrijpen van bedrijfsfundamenten. Sven probeert hiernaast complexe financiële begrippen haarfijn uit te leggen, waardoor zijn publicaties populair zijn bij een breed publiek vanwege hun toegankelijkheid en praktische benadering.

17-08-2026
08:50 uur

Amerikaanse consument centraal na nieuwe records op Wall Street — Justin Blekemolen

Wall Street begint de nieuwe beursweek met een gemengd beeld. De futures op de Dow Jones stonden maandagochtend circa 0,1% lager, terwijl de S&P 500-futures ongeveer 0,1% wonnen en die op de Nasdaq-100 zo’n 0,35% hoger noteerden. Daarmee blijft het onderliggende sentiment positief, nadat de S&P 500 vorige week voor de derde week op rij terrein won en opnieuw recordstanden bereikte.

Beursnieuws Amerika

De rally wordt nog altijd ondersteund door het sterke Amerikaanse cijferseizoen, maar onder de oppervlakte ontstaan tegenstrijdige signalen. Vooral de Amerikaanse consument lijkt aan momentum te verliezen. Afgelopen vrijdag bleek dat de detailhandelsverkopen in juli onverwachts daalden met 0,6%, terwijl economen juist op een stijging van 0,1% hadden gerekend. Ook de arbeidsmarkt vertoonde recent tekenen van verzwakking.

Tegelijkertijd neemt de inflatiedruk af. De producentenprijzen bleven in juli op maandbasis onveranderd, tegen een verwachte stijging van 0,2%, terwijl de consumentenprijsinflatie conform verwachting uitkwam. De combinatie van zwakkere consumptie en gematigde inflatie maakt het rentepad van de Federal Reserve minder eenduidig. De markt prijst momenteel ongeveer 31% kans op een renteverhoging in september in en circa 64% kans dat de rente uiterlijk in december wordt verhoogd.

Grafiek S&P 500 index uit TWS Handelsplatform

Opvallend genoeg liepen de Amerikaanse kapitaalmarktrentes vrijdag juist op. De tienjaarsrente steeg met ruim 5 basispunten naar 4,696%, terwijl de dertigjaarsrente bijna 6 basispunten opliep tot 5,267%. Geopolitieke risico’s en hogere olieprijzen houden de inflatie- en termijnpremies aan de lange kant van de rentecurve hoog.

De energiesector blijft daardoor belangrijk. Brent steeg vrijdag 1,7% naar $88,52 per vat en WTI 1,4% naar $82,40. Over de gehele week wonnen beide benchmarks meer dan 5%. Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en onzekerheid rond de Straat van Hormuz houden een geopolitieke risicopremie in de olieprijs.

Binnen technologie blijft kunstmatige intelligentie eveneens een belangrijke koersfactor. Nvidia zou volgens The Information onderhandelen over een investering van maximaal $3 miljard in SB Energy, een SoftBank-dochter die betrokken is bij een groot datacenterproject in Ohio voor OpenAI. De mogelijke transactie illustreert hoe de AI-investeringscyclus zich uitbreidt van chips naar energievoorziening en datacenterinfrastructuur.

Vooruitblik beursweek

De agenda is deze week relatief goed gevuld, met aandacht voor enkele belangrijke macro- en bedrijfscijfers. Maandag staan onder meer de Empire State Manufacturing Index en de NAHB Housing Market Index op de agenda. Woensdag verschijnen de notulen van de laatste Fed-vergadering, die meer inzicht kunnen geven in de discussie over inflatie, groei en het toekomstige rentepad.

Daarnaast gaat de aandacht uit naar de Amerikaanse consument. Home Depot rapporteert dinsdag, Lowe’s en Target op woensdag en Walmart donderdag. Hun cijfers kunnen aangeven in hoeverre de zwakke detailhandelsverkopen van juli terugkomen in de bedrijfsresultaten.

Azië: Japanse groei stelt teleur

De Aziatische handelsdag verliep gemengd. De Hang Seng in Hongkong steeg circa 1,6% en de Chinese CSI 300 won 1,4%. De Japanse Nikkei 225 won in de late handel nog 0,6%, terwijl de Australische S&P/ASX 200 ongeveer 0,45% verloor. Zuid-Korea bleef vanwege een feestdag gesloten.

In Japan groeide de economie in het tweede kwartaal met 1,1% op jaarbasis geannualiseerd. Dat was duidelijk minder dan de verwachte 2,0% en onder de 2,1% uit het voorgaande kwartaal. Export droeg sterk bij aan de groei, mede dankzij de zwakke yen, terwijl de binnenlandse vraag achterbleef.

De yen noteerde maandagochtend rond 159 per dollar en heeft daarmee een aanzienlijk deel van de winst na de Amerikaanse en Japanse valuta-interventies van juli weer ingeleverd. Dat verhoogt de druk op de Bank of Japan om de monetaire normalisering voort te zetten. De grens van 160 yen per dollar wordt bovendien nauwlettend gevolgd vanwege het risico op nieuwe officiële interventies.

In China viel Kweichow Moutai op met een koersverlies van 3,7%. De producent van premium sterke drank zag de halfjaaromzet slechts 1,3% stijgen tot 92,3 miljard yuan, terwijl de nettowinst 1,95% daalde. De cijfers illustreren dat het herstel van de Chinese consument nog altijd ongelijkmatig verloopt.

Europa opent hoger

Voor Europese beleggers begint de week eveneens met geopolitiek als belangrijke factor. Vooral de stijging van de olieprijs richting $90 per vat verdient aandacht. Een langdurig hoge energieprijs kan Europese bedrijven via hogere inputkosten raken en tegelijkertijd het desinflatieproces vertragen. Energieproducenten kunnen juist relatief profiteren van hogere olie- en gasprijzen.

Daarnaast vormt de Amerikaanse renteontwikkeling een belangrijke externe factor. Een Amerikaanse tienjaarsrente rond 4,7% verhoogt wereldwijd de rendementseisen en kan vooral voor rentegevoelige Europese sectoren relevant zijn. Op donderdag publiceert ook de ECB haar verslag van de laatste monetaire beleidsvergadering, dat mogelijk meer inzicht geeft in het rentepad.

Grafiek EUR/USD uit TWS Handelsplatform

Beleggers moeten ook letten op het verdere koersverloop van de euro/dollar, die recentelijk weer sterk is opgelopen. De dollar verzwakte vrijdag na de tegenvallende Amerikaanse detailhandelsverkopen. Daarbij daalde de dollarindex 0,3% naar 99,67, terwijl de euro/dollar ongeveer 0,3% steeg tot $1,1564. Een sterkere euro kan de importkosten van grondstoffen enigszins temperen, maar is minder gunstig voor Europese ondernemingen met een groot deel van hun omzet in dollars.

Daarnaast zullen Europese beleggers de Amerikaanse retailresultaten nauwgezet volgen. Deze geven niet alleen inzicht in de Amerikaanse consument, maar indirect ook in de mondiale vraag naar goederen.

Bronnen:

https://www.cnbc.com/2026/08/14/treasury-yields-us-iran-economic-sanctions.html

https://www.cnbc.com/2026/08/14/oil-prices-today-brent-wti-hormuz.html

https://www.cnbc.com/2026/08/16/stock-market-today-live-updates-.html

https://www.cnbc.com/2026/08/14/yens-slide-to-weekly-loss-prompts-bets-for-another-intervention.html

Over de auteur

Justin Blekemolen is sinds 2018 beleggingsspecialist bij LYNX en houdt zich al meer dan tien jaar bezig met de financiële markten en beleggerseducatie. Hij combineert een langetermijnvisie op beleggen met actieve handel wanneer de marktomstandigheden daarom vragen. Daarbij vormen fundamentele ontwikkelingen, risicomanagement en technische analyse samen de basis van zijn beleggingsbeslissingen.

Justin schrijft regelmatig over actuele ontwikkelingen op de beurs, marktanalyses en beleggingsstrategieën voor particuliere beleggers. Daarnaast is hij host van de wekelijkse LYNX Beleggerspodcast, waarin hij de belangrijkste marktontwikkelingen bespreekt en complexe onderwerpen op een toegankelijke manier uitlegt.

Naast zijn werkzaamheden bij LYNX is Justin een veelgevraagd spreker op beleggersevenementen, waaronder de IEX Beleggersdag. Daarnaast is hij maandelijks te gast bij BNR Beurs, waar hij zijn visie deelt op de financiële markten en actuele beursontwikkelingen. Eerder was hij werkzaam bij de Tostrams Groep en IEX.

14-08-2026
08:46 uur

Wall Street op recordjacht met retail sales in het vizier — Justin Blekemolen

13-08-2026
08:48 uur

Meevallende inflatiecijfers temperen zorgen over renteverhoging — Sven van Gasse

12-08-2026
08:51 uur

VS wacht op CPI, olie terug rond $90 en Koreaanse chips blinken uit — Justin Blekemolen

11-08-2026
08:53 uur

Singapore verhoogt groeiprognose, AI blijft beurzen sturen — Sven van Gasse

10-08-2026
08:55 uur

Beleggers richten blik op inflatie na zwak banenrapport — Justin Blekemolen

07-08-2026
09:19 uur

Amerikaans banenrapport bepaalt vrijdag de richting — Justin Blekemolen

06-08-2026
08:53 uur

Siemens overtreft verwachtingen en Burry luidt alarmbel — Sven van Gasse

05-08-2026
08:40 uur

Recordjacht op Wall Street houdt aan, maar SpaceX stelt teleur — Justin Blekemolen

04-08-2026
08:44 uur

Sterk kwartaal voor Palantir en Snap — Sven van Gasse

03-08-2026
08:41 uur

Lagere olieprijs stuwt beurzen, VS en Japan grijpen in bij yen — Justin Blekemolen

31-07-2026
08:50 uur

Kospi explodeert dankzij hernieuwde AI-rally — Justin Blekemolen

30-07-2026
08:51 uur

Verdeelde Fed houdt rente ongewijzigd — Sven van Gasse

29-07-2026
08:48 uur

Beurzen in de ban van chipcorrectie, Iran en Fed-besluit — Justin Blekemolen

28-07-2026
08:42 uur

Azië kleurt bloedrood en nieuwe ontslagen bij Porsche — Sven van Gasse

27-07-2026
08:53 uur

Opluchtingsrally nu VS en Iran aanvallen pauzeren — Justin Blekemolen

24-07-2026
08:53 uur

Olie boven $100 zet aandelen en obligaties onder druk — Justin Blekemolen

23-07-2026
08:56 uur

Alphabet en Tesla presenteren kwartaalcijfers — Sven van Gasse

22-07-2026
08:55 uur

Chiprally tempert geopolitieke zorgen; focus op cijferseizoen — Justin Blekemolen

21-07-2026
08:42 uur

Trump viseert Canada en AMD onthult nieuw systeem — Sven van Gasse

20-07-2026
08:25 uur

Olie boven de $90 en chipcorrectie zet door — Justin Blekemolen

17-07-2026
08:41 uur

Chipsector zet Wall Street onder druk, ook Netflix stelt teleur — Justin Blekemolen

16-07-2026
08:44 uur

Overnamebod op PayPal en Anthropic zet verdere stappen voor IPO — Sven van Gasse

15-07-2026
08:41 uur

Afkoelende Amerikaanse inflatie en sterke cijfers ASML zetten de toon — Justin Blekemolen

14-07-2026
08:45 uur

VK en Zwitserland ondertekenen handelsdeal en SpaceX nadert IPO-prijs — Sven van Gasse

13-07-2026
08:51 uur

Spanningen rond Iran en Hormuz zetten beurzen onder druk — Justin Blekemolen

10-07-2026
08:45 uur

Chiprally en lagere olieprijs geven aandelenmarkten lucht — Justin Blekemolen

09-07-2026
08:47 uur

Nieuwe spanningen VS en Iran zetten beurzen onder druk — Sven van Gasse

08-07-2026
08:50 uur

Hernieuwde geopolitieke spanningen zetten markten onder druk — Justin Blekemolen

07-07-2026
08:50 uur

Aziatische chipsector onder druk, Nasdaq-futures wijzen op lagere opening — Justin Blekemolen

06-07-2026
08:44 uur

Wall Street houdt records in zicht, blik verschuift naar Fed-notulen — Justin Blekemolen

02-07-2026
08:53 uur

Nike rapporteert gemengde resultaten — Sven van Gasse

01-07-2026
07:42 uur

Wall Street sluit sterk eerste halfjaar af dankzij chipsector — Justin Blekemolen

30-06-2026
08:54 uur

Comcast splitst zich op en Chinese economie vertoont tekenen van herstel — Sven van Gasse

29-06-2026
08:53 uur

Beurzen herstellen voorzichtig door wapenstilstand VS-Iran — Justin Blekemolen

25-06-2026
08:54 uur

Micron imponeert en Rheinmetall onderuit — Sven van Gasse

24-06-2026
08:54 uur

Tech corrigeert & cijfers Micron belangrijk voor AI-sentiment — Justin Blekemolen

23-06-2026
08:54 uur

Alphabet en SpaceX maken een uitschuiver — Sven van Gasse

22-06-2026
08:52 uur

Olieprijs zakt verder weg, ogen gericht op PCE-inflatie — Justin Blekemolen

19-06-2026
08:59 uur

SpaceX neemt gas terug en Indiase IT-sector onder druk — Sven van Gasse

18-06-2026
08:56 uur

Federal Reserve houdt rente ongewijzigd — Sven van Gasse

17-06-2026
08:54 uur

Wall Street wacht op eerste rentebesluit onder Kevin Warsh — Justin Blekemolen

16-06-2026
09:00 uur

SpaceX stijgt verder en Chinese economie onder druk — Sven van Gasse

15-06-2026
08:55 uur

Beurzen opgelucht na deal tussen VS en Iran: futures hoger, olie fors lager — Justin Blekemolen

12-06-2026
08:49 uur

Opluchtingsrally na Trump’s claim over naderend Iran-akkoord — Justin Blekemolen

10-06-2026
08:44 uur

Iran-onrust zet beurzen lager in aanloop naar inflatiecijfers — Justin Blekemolen

08-06-2026
08:48 uur

Geopolitiek zet toon na harde techcorrectie — Justin Blekemolen

05-06-2026
08:47 uur

Dow naar record, tech onder druk; banenrapport wordt richtinggevend — Justin Blekemolen

03-06-2026
08:38 uur

Washington dreigt met nieuwe tarieven, olieprijs stijgt — Justin Blekemolen

01-06-2026
08:50 uur

Wall Street start juni op recordkoers; Europa hoger van start — Justin Blekemolen

29-05-2026
08:45 uur

AI-rally stuwt Wall Street opnieuw naar records — Justin Blekemolen

28-05-2026
08:39 uur

Snowflake stijgt fors en de markt kijkt uit naar inflatierapport — Sven van Gasse

27-05-2026
08:52 uur

AI-rally tilt Wall Street naar nieuwe records — Justin Blekemolen

22-05-2026
08:35 uur

Recordstand Dow Jones, ondanks onrust over rente, olie en Iran — Justin Blekemolen