Optimisme voert boventoon: kwartaalcijfers in de spotlights

Door Kevin Verstraete

30-04-2025

S&P 500
ISIN: US78378X1072
|
Ticker: SPX --- %

---
---% (1D)
1W ---
1M ---
1Y ---
S&P 500
Artikel laten voorlezen

Op maandag sloten de belangrijkste Amerikaanse aandelenindices gemengd af. De S&P 500-index noteerde een lichte winst van 0,06% en bereikte daarmee het hoogste niveau in 3,5 weken op 5.529 punten. De Dow Jones Industrial Average steeg met 0,28% naar een piek in anderhalve week tot 40.228 punten, terwijl de Nasdaq 100 een daling van -0,03% liet zien met een slot op 19.427 punten. Op sectorniveau zagen we acht van de elf S&P 500-sectoren in de plus eindigen. De grootste stijger was de nutssector terwijl de informatietechnologiesector de grootste daler was.

Nasdaq 100 (NDX), 29/04/2025

De markt werd ondersteund door hoopvolle geluiden over nieuwe bilaterale handelsakkoorden. De Amerikaanse minister van Financiën, Bessent, gaf aan dat de regering werkt aan afzonderlijke handelsovereenkomsten met 17 belangrijke handelspartners, exclusief China. Tegelijkertijd zorgden dalende obligatierentes voor extra rugwind, de tienjaarsrente daalde naar 4,204%, het laagste niveau in tweeënhalve week.

Beleggers richten hun aandacht deze week vooral op de kwartaalresultaten van de zogeheten Magnificent Seven techbedrijven, waaronder Microsoft, Meta Platforms, Amazon en Apple.

Blik op enkele kwartaalcijfers

HSBC heeft in het eerste kwartaal van 2025 de verwachtingen overtroffen met een winst vóór belastingen van $ 9,48 miljard tegenover $ 7,83 miljard verwacht. De omzet bedroeg $ 17,65 miljard, ondanks een daling van respectievelijk 25% en 15% op jaarbasis. Ten opzichte van Q4 2024 steeg de winst met 317%. De bank kondigde een aandeleninkoop aan tot $ 3 miljard, te voltooien vóór de halfjaarcijfers. Sterke prestaties in vermogensbeheer en institutioneel bankieren ondersteunden de resultaten. HSBC waarschuwt voor toenemende macro-economische risico’s en rekent op $ 1,8 miljard herstructureringskosten tot 2026.

NXP Semiconductors daalde maandag nabeurs met 7,26%, ondanks beter dan verwachte kwartaalresultaten. CEO Kurt Sievers kondigde zijn vertrek aan per einde 2025. Hij zal worden opgevolgd door Rafael Sotomayor. De wijziging overschaduwde de Q1-cijfers: winst per aandeel bedroeg $ 2,64 terwijl $ 2,61 verwacht werd op $ 2,84 miljard omzet. Autosegment bleef dominant met $ 1,67 miljard. Voor Q2 voorziet NXP $ 2,46– $ 2,86 winst per aandeel bij een omzet tussen $ 2,8 en $ 3 miljard. De marges blijven wel op peil. Hoewel strategisch geen onrust wordt verwacht, reageren beleggers gevoelig op de wissel aan de top van het bedrijf. Mogelijks volgt er vandaag een toelichting.

Deutsche Bank boekte in Q1 2025 een winst vóór belastingen van € 2,8 miljard, een stijging van 39% jaar op jaar, gedragen door 10% omzetgroei en kostenbeheersing. De nettowinst bedroeg € 2,0 miljard en een cost/income ratio van 61,2%. Alle divisies groeiden: Investment Bank +22%, Private Bank +43%, Asset Management +67%. CET1-ratio bleef stabiel op 13,8%. Netto-instroom vermogen bedroeg € 26 miljard. De bank keert € 0,68 dividend per aandeel uit en startte een aandeleninkoop van € 750 miljoen. Strategisch ligt Deutsche Bank op koers met haar Global Hausbank-strategie, met € 2,1 miljard gerealiseerde besparingen en € 28 miljard kapitaalefficiëntie sinds aanvang. Kortom Deutsche Bank heeft er een goed kwartaal opzitten.

Vandaag worden verder de boeken geopend bij o.a. Visa, Coca-Cola Company, Novartis, Astrazeneca, Booking Holdings, S&P Global, Pfizer en Spotify. Dichter bij huis kijken we dan weer richting Recticel en ASM International. Vandaag noteren ook heel wat bedrijven ex-dividend waaronder Signify, Akzo Nobel en IMCD.

Blik op Azië en Europa

Aandelenmarkten in Azië blijven stabiel, gedreven door optimisme dat president Trump de impact van zijn importheffingen op auto’s zal verzachten. De Shanghai Composite index daalt 0,06% terwijl de Hang Seng index stijgt met 0,36%. Japanse Nikkei laat dan weer een stijging van 0,38% optekenen.

Franklin Templeton verwacht dat de Europese Centrale Bank tegen het jaareinde niet langer enkel op renteverlagingen zal mikken, maar zich zal voorbereiden op een mogelijke verhoging. Volgens David Zahn zal de combinatie van lage inflatie en versnelling van de economische groei, mede gestimuleerd door hogere defensie-uitgaven, de ECB dwingen om haar beleid te heroverwegen. Deze visie wijkt duidelijk af van de marktconsensus, die nog rekent op drie verlagingen dit jaar.

De Europese beurzen gaan vermoedelijk voor een mild groene opening. De Europese futures laten namelijk een winst optekenen voorbeurs die oploopt tot zo’n 0,28%.

Beursagenda

Dinsdag 29 aprilVS – CB Consumentenvertrouwen
VS – JOLTS Vacatures
16:00
16:00
Woensdag 30 aprilCNY – Productie PMI
EU – Duitse BBP
EU – Duitse CPI
VS – ADP werkgelegenheidswijziging
VS BBP
VS Kern PCE
03:30
10:00
14:00
14:15
14:30
16:00
Donderdag 1 meiEU – Euronext gesloten – Dag van de arbeid
VS – Eerste aanvragen werkloosheidsvergoeding
VS – Productie Inkoopmanagersindex
VS – ISM Productie Inkoopmanagersindex
Hele dag
14:30
15:45
16:00
Vrijdag 2 meiEU – CPI
VS – Gemiddeld inkomen per uur
VS – Niet-agrarische loonlijsten
VS – Werkloosheidscijfer
11:00
14:30
14:30
14:30

Gebruikte bronnen:

www.bloomberg.com/markets/sectors

www.cnbc.com/2025/04/29/hsbc-q1-2025-earnings.html

www.nxp.com/company/about-nxp/investor-relations:INVESTOR-RELATIONS

www.investor-relations.db.com/

www.bloomberg.com/news/articles/2025-04-28/ecb-to-mull-rate-hike-by-end-of-year-franklin-templeton-says


Stuur een bericht naar Kevin Verstraete
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.